Bulaşık Makinesinden Bardaklar Lekeli Çıkıyor

Bulaşık makinesinden bardaklar lekeli çıkıyor sorunu çoğu kişi tarafından yaşanmaktadır. Bu leke bazen kireç atıkları olabileceği gibi bazen de su damlacıkları olabilmektedir. Suların kireçli olması bu sorunun yaşanmasında etkendir. Fakat bulaşık makinenize bakım yaptırmanız gerektiği konusunda da sizleri uyarmaktadır. Bulaşık makinesinin düzgün yerleştirilmesi, tuz ve parlatıcı eklenmesi, kaliteli deterjan kullanılması soruna çözüm olabilir.

Bunları yaptığınız halde bardaklarda lekeler varsa bunun araştırılması gerekir. Servis yardımı alarak ve gerekli olan bakımları yaptırarak sorunun tespit edilmesini ve tamir edilmesini sağlayabilirsiniz. Kötü görüntüde olan bardaklarınızı kullanmak istemeyecek aynı zamanda atmaya da kıyamayacaksınız. Bardakların lekeli çıkmasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Makinenizin tuz ve parlatıcısı bitmiş olabilir.
  • Filtre ve pompa tıkanıklığı meydana gelmiş olabilir.
  • Süzgeç de yemek kalıntıları kalmış ve her yıkamada bunları bardaklara veriyor olabilir.
  • Rezistans sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Suyunu ısıtamayan makineniz bardaklarınızın lekeli çıkasına neden oluyor olabilir.

Bulaşık makinesinden bardaklar lekeli çıkıyor sorununa çözüm bulmak için Bulaşık Makinesi Servisi yardımı almanız gerekmektedir. Sorunun nedeninin belirlenmesi ve tamir edilmesi gerekmektedir.

Leave a Comment
444 78 56