Bulaşık Makinesinden Tık Tık Ses Gelmesi

Bulaşık makinesinden tık tık ses gelmesi sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bulaşıkların yıkanması anında bu sesi duyuyorsanız tabak ve bardakları düzensiz yerleştirmiş olabilirsiniz. Fıskiyeden verilen su düzensiz olan bulaşıklara çarpıyor olabilir. Ayrıca bulaşık makinesinin alt sepetinden herhangi bir bulaşık sarkmış olabilir. Mesela kaşık gözüne yerleştirilen bir bıçak ya da sivri uçlu malzeme sarkarak tık tık sesine neden olabilir.

Makinenin düzgün yerleştirilmesi verimli bir yıkama için oldukça önemlidir. Pervanenin bulaşıklara değmemesi gerekir. Bütün dikkatlerinize karşın aynı sesten mustarip olanlar servis yardımı alarak nedenini ortaya çıkarabilirler. Tık tık sesinin diğer nedenleri şunlar olabilir:

  • Pervanenin yerinden çıkması
  • Fıskiyenin verimli çalışmaması
  • Bulaşık makinenizin motorunda sorun olabilir.

Bulaşık makinesinden tık tık ses gelmesi makine yıkamaya başladığı andan bitimine kadar geçen sürede devamlı duyulan bir ses değildir. Kişiler bunu aralıklı olarak duyarlar. Ne zaman duyduğunuz konusundaki bilgileri Bulaşık Makinesi Servisi teknik elemanlarına söylerseniz sorun araştırılacak ve gerekli olan tamir yöntemi de hemen uygulanacaktır.

Leave a Comment
444 78 56