Bulaşık Makinesinin Kapağı Kapanmıyor

Bulaşık makinesinin kapağı kapanmıyor sorunu yaşadığınızda cihazınız çalışmayacaktır. Bulaşık makinenizin çalışması için kapağının kilitlenmesi gerekir. Başlat düğmesine bastığınızda cihaz su almaya geçmiyorsa kapağı tam kapanmamış demektir. Kapağı kapınca çıt diye bir ses duymanız gerekir. Bu sesten sonra başlat düğmesi ile program başlamakta ve bulaşıklar yıkanmaktadır. Kapağın kapanmamasına engel düzensiz yerleştirilen bulaşıklar olabilir.

Makinenin sepetleri yerine oturmamışsa, bazı tencere ve tabaklar buna engel olmuşsa öncelikle yerleşime dikkat etmeniz gerekecektir. Kapağın kapanmaması ve programın başlamamasının diğer nedenleri şunlar olabilir:

  • Kapak kilidi bozulmuş olabilir.
  • Kapak kilidi yerinden çıkmış olabilir.
  • Makineniz düzgün bir zeminde olmayabilir. Öne ya da arkaya eğik olan cihazlarda kilitlenme sorunu yaşanabilir.
  • Makinenizin ayaklarında dengesizlik olabilir. Ayak boylarının aynı olmasını sağlamalısınız.

Bulaşık makinesinin kapağı kapanmıyor sorunu ile karşılaşanlar öncelikle cihazlarının genel bir kontrolünü yapmalıdır. Ortaya çıkan olumsuzlukları gidermelidir. Makinenin kapağını sertçe kapatmanız ya da sarsmanız sorunu gidermeyecektir. Bulaşık Makinesi Servisi yardımı ile sorunun tespit edilmesi gerekmektedir. Kilit de bozukluk varsa servis elemanları değişim yaparak bulaşık makinenizin çalışmasını sağlayacaktır.

Leave a Comment
444 78 56