Buzdolabı Buzlanma Yapmıyor

Öncelikle buzdolaplarının buzlanmasının, buzdolabı için büyük bir problem olduğunu belirtelim. Çünkü derin dondurucuda buzlanma sorunu olduğunda soğuk hava dolap içerisinde dolaşamayacaktır. Bu da alt tarafa soğuk hava gitmesini engelleyecektir. Doğal olarak alt taraftaki yiyecekler yavaş yavaş bozulmaya başlayacaktır. Bu nedenle buzdolabı her buzlandığında bu buzların çözülmesi gerekir.

Buzdolabın buzunu çözmek için öncelikle içerisini tamamen boşaltmak gerekir. Daha sonra fişini çekerek ve kapağını açık bırakmanız gerekiyor. Birkaç gün içerisinde bütün buzlar tamamen eriyecektir. Eriyen buzlar tahliye borusundan akacaktır.

Eğer eriyen buzlar tahliye borusundan akmıyor da dışarı akıyorsa, tahliye borusu tıkanmıştır. Tahliye borusuna ulaşmak için buzdolabının arkasında bulunan kapağı açmanız gerekir. Kapağı açtıktan sonra tahliye borusuna ulaşıyorsanız sorun yok, fakat ulaşamıyorsanız peteği de sökmeniz gerekebilir.

Tahliye borusuna ulaştıktan sonra sıcak su yardımı ile ya da ince, uzun bir cisim ile tıkanıklığı açabilirsiniz. İkisini aynı anda yapabilirseniz çok daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz. Tahliye borusunda ki tıkanıklığı çözdükten sonra aynı şekilde yerine yerleştirip kapağı takın. Artık eriyen buz tahliye borusundan akacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56