Buzdolabı Çalışıp Hemen Duruyor

Buzdolapları genel olarak bir süre çalışıp, bir süre duran bir çalışma prensibine sahiptir. Fakat bazı sıkıntılı durumlarda buzdolabı çalışıp hemen durur. Öncelikle bunun iyiye bir işaret olmadığını belirtelim. Çünkü bu durumlar genellikle motor arızasından kaynaklanır. Çok yüksek ihtimalle de kompresör ya da role termik arızalarından kaynaklanır.

Buzdolaplarında ki motor arızaları sadece uzman kişiler tarafından müdahale edilmesi gereken komplike sorunlardır. Bu nedenle kendiniz yapmaya çalışmadan bir servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz. Role termik arızalarında değiştirilen cihaz pahalı bir cihaz değildir, bu nedenle çok yüklü bir maliyet çıkmayacaktır. Fakat kompresör arızalarında fiyat biraz daha masraflı olacaktır.

Buzdolabının motorunun bozulmasına birçok sebep etken olabilir. Buzdolabının yıllar içerisindeki yıpranması, elektrik tesisatının sabit bir voltajda olmaması, ani elektrik gelip gitmeleri gibi birçok sebep olabilir.

Beyaz eşya ürünlerinin motor arızalarında kimi zaman aynı motor tamir edilebilirken, kimi zaman edilmez ve motorun değişmesi gerekir. Bu da oldukça maliyetlidir. Bu nedenle beyaz eşya servisini ararken fiyat alabilir ve ona göre bir işlem yapabilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56