Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor ⚡️ ⇒【ÇÖZÜMÜ】

Buzdolaplarının soğutmaması durumu her evi sıkıntıya sokacak önemli sorunlardan biridir. Bu nedenle en kısa zamanda sorun çözülerek yiyeceklerin sağlıklı ortamda saklanması gerekir. Buzdolabınız çalışıyor ise, yani motorun sesi geliyor ise, buna rağmen soğutmuyor ise sorun daha kolay hallolabilir.

Buzdolabı çalışmasına rağmen soğutmuyorsa en büyük neden buzlanmadır. Buzdolabının içerisindeki yiyecekleri çıkararak ve fişini çekerek buzların çözülmesini beklemek gerekir. Buzların çözülmesini hızlandırmak için sıcak su kullanabilirsiniz.

Buzdolabının çalışmasına rağmen soğutmamasının bir diğer nedeni de kapakların kenarında bulunan lastiklerin aşınmış, yıpranmış ya da yırtılmış olmasıdır. Eğer bu lastikler hava alıyorsa, buzdolabının içine sürekli sıcak hava girecektir. Bu hem buzdolabının soğutmamasına, hem de daha fazla enerji tüketmesine neden olacaktır.

Buzdolabın lastiklerini test etmek için arasına kağıt koyarak kapağı kapatabilirsiniz. Eğer kağıt rahat bir şekilde çıkıyorsa, lastikler aşınmıştır ve değiştirilmesi gerekir.

Bir diğer neden de içerisinde ki fanın donmaktan kaynaklı, ya da filtresinin tıkanmasından kaynaklı soğuk hava üflememesi olabilir. Dolabı bir gün fişten çekip, fanın çözülmesini bekleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56