Buzdolabı Çalışmıyor

Buzdolapları, bozulmanın ev halkını en fazla etkilediği cihazlardan biridir. Çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesinin bozulması birkaç gün idare edilebilecek bir şey iken, buzdolabının bozulması çok kısa sürede yiyeceklerinizin bozulmasına neden olacağı için en kısa sürede çözülmesi gerekir.

Buzdolapları bozulmanın yanı sıra değişik sorunların da karşılaşılabileceği bir cihazdır. Bazı ayarlanabilir durumlar çoğunlukla arıza sanılabilir. Sizin çözebileceğiniz ve aslında arıza olmayan durumlardan bazılarını sizin için açıklığa kavuşturalım.

Elektriklerin gidip gelmesi ya da voltaj düşüklüğü gibi durumlar buzdolabının çalışmamasına neden olabilir. Böyle bir durumda buzdolabının içini tamamen boşaltarak fişini çekin. Kapağı açık bir şekilde 1 gün bekletip, bir gün sonra tekrar fişi takarak deneyebilirsiniz.

Buzdolaplarının fişinin gevşemesi ya da çıkması, istemeden basılan bir düğme ile çalışma programının değişmesi en sık rastlanan durumlardan biridir. Servisi aramadan önce bu kontrollerin yapılması yerinde olacaktır.
Eğer kullanıcı hatasından kaynaklı bir sorun değil de bir arıza olduğundan eminseniz, işte o zaman bir servisi arayabilirsiniz. Profesyonel ekipler sorunu çok kısa sürede tespit ederek arızayı onaracaklardır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56