Çamaşır Makinesi Suyu Az Alıyor

Çamaşır makinelerinin gereğinden su alması arızası oldukça nadir görülen arızalardan biridir. Buna rağmen çamaşır makineleri mekanik cihazlar olduğu için her parçasının zamanla yıpranması gayet doğaldır ve başınıza gelebilir. Peki bir çamaşır makinesi neden suyu az alır?

Çamaşır makinesinin suyu az almasına neden olan en bilindik sebep, içerisinde bulunan su seviyesi anahtarının arızalanmış olmasıdır. Su seviyesi anahtarının görevi çamaşır makinesinin su oranını ayarlayarak sadece ihtiyaç duyduğu kadarını almasını sağlamaktır. Bu anahtar bozulduğunda iki farklı sonuç meydana gelir; ya çamaşır makinesi su alma işlemini hiç durdurmaz ve sürekli su alır ya da gereğinden daha az su alır.

Peki bu sorun nasıl çözülür? Çamaşır makinesinin içerisinde bulunan su seviyesi anahtarının değiştirilmesi gerekir. Değiştirilen parçanın orijinal parça olması oldukça önemlidir. Yoksa değişen parçaya rağmen zaman zaman aynı sorunu yaşayabilirsiniz.

Çok nadir olarak karşılaşılan bir diğer sorun da su seviyesi anahtarı ile kazan arasında bulunan hortumun tıkanması ve yeterince iyi şekilde suyu iletememesi de olabilir. Her iki durumda da makinenin içinin açılarak kontrol edilmesi gerekir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56