Çamaşır Makinesinde 4E Ne Demek

Çamaşır Makinesinde 4E Ne Demek diye incelersek su giriş hortumunda ya da filtresinde tıkanıklık olduğunu ve cihazınızın suyunu rahatça alamadığını görürüz. Makinenizi çalıştırdığınızda su aldığını görürsünüz. Ama bazı durumlarda su almadığına da rastlayabilirsiniz. Bunun birçok nedeni olabilir. Öncelikle sular akıyor mu yoksa tazyik derecesi az mı diye kontrol etmelisiniz.

Çamaşır makinesi vanası açık mı diye kontrol sağlamalısınız. Normal kontrollerinizi yaptıktan sonra makinenize bilinçsiz müdahalelerde bulunmamanız gerekmektedir. 4E hata kodunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Su giriş hortum filtresi tıkanmış olabilir.
  • Su giriş hortumu kıvrılmış ya da bükülmüş olabilir.
  • Hortum ve cihaz bağlantısı düzgün yapılmamış olabilir.
  • Su giriş valfi arızası meydana gelmiş olabilir.
  • Sıcak ve soğuk su bağlantıları düzgün yapılmamış olabilir.

Çamaşır Makinesinde 4E hata kodunu görenler hortumla ve vanayla ilgili genel kontrolleri kendileri yapabilirler. Makinenizin suyu almadığını anlamanız aslında oldukça kolaydır. Program başladığında su alma sesini az duyarsınız. Ayrıca çamaşırların ıslanmadığını ve kuru bir şekilde döndüğünü de fark edebilirsiniz. Bu durumda Çamaşır Makinesi Servisi yardımı almanız gerekir. Sorunun giderilmesi ancak bu şekilde mümkün olacaktır.

444 78 56