Çamaşır Makinesinde E 6 Ne Demek

Çamaşır Makinesinde E 6 Ne Demek diye incelersek yıkama işlemi bitince cihazın suyu boşaltamadığını görebiliriz. Bazı tıkanıklıklar buna sebep olmuş olabilir. Bazı markalarda da makinenizin motorunda sorun olduğu uyarısını da sizlere bildirmektedir. Çamaşır makineniz hayatınızı kolaylaştıran beyaz eşyalar arasında önemli bir yere sahiptir. Zamanla bazı sıkıntılar yaşamanız da oldukça normaldir. Bunlar kullanıcı hatasından ortaya çıktığı gibi bazı parçalarının eskimiş olması da yüksek ihtimaldir.

Profilo Çamaşır Makinesi E 6 Hatası

Cihazınızın ekranında gördüğünüz uyarı kodlarını dikkate alırsanız nasıl bir sorun yaşadığını da anlayabilirsiniz. Bu sorunlarda servis yardımı alarak sıkıntılarını giderebilirsiniz. E6 arızasının nedenleri şunlardır:

  • Pompa tıkanıklığı söz konusu olabilir.
  • Filtresinde tıkanıklık yaşıyor olabilirsiniz.
  • Tahliye hortumunu yabancı cisimler tıkamış olabilir.
  • Giderlerinizde sorun olabilir.
  • Pompa motoru arızası gündeme gelmiş olabilir.

Çamaşır Makinesinde E 6 arıza kodu ile karşılaşanlar öncelikle makinelerinin filtresini temizleyebilirler. Altta bulunan filtre saat yönünde döndürülür ve içine kaçan cisim var mı diye kontrol edilir. Sorunun devam etmesinde servis yardımı alınmalıdır. Çamaşır Makinesi Servisi arızanın nedenini bularak hemen giderecektir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56