Çamaşır Makinesinde F05 Ne Demek

Çamaşır Makinesinde F05 Ne Demek diye merak edenler için şunu söyleyebiliriz; cihazınız suyunu tahliye etmekte zorlanıyor olabilir. Bunun birçok nedeni olabilir. Makineniz normal bir şekilde çamaşırlarınızı yıkayabilir. Suyunu boşaltırken farklı sesler çıkararak F05 hata kodunu verebilir. Bu durumda cihazı fişten çıkararak ve tekrar takarak farklı bir programda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Belki kullandığınız programın hafızasında bir hata oluşmuş olabilir. Yine aynı hata kodu ile karşılaşırsanız birçok nedenden dolayı F05 hatası ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Filtre tıkandıysa su tahliyesi rahatlıkla sağlanmaz. Filtrede tıkanan yabancı cisimler, kirler ve tortular su gidişini zorlayacaktır. Filtre temizliği sorunu giderebilir.
  • Tahliye hortumunda tıkanıklık olabilir. Makinedeki tortular bazen tahliye hortumuna gider. Bu da tıkanıklığa sebebiyet vermektedir.
  • Tesisat ve kanalizasyon giderinizde sorunlar olabilir.
  • Su tahliye pompa motoru arızası gündeme gelmiş olabilir.

Çamaşır Makinesinde F05 sorunu ile karşılaşanlar yaptıkları genel temizliklerle bu arıza kodunu gideremedilerse servis yardımı almaları gerekir. Çamaşır Makinesi Servisi gerekli incelemeleri yaparak soruna çözüm bulacaktır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56