Çamaşır Makinesinde Rutubet Kokusu

Çamaşır makinesinde rutubet kokusu nedenleri arasında çamaşır makinelerinin içerisinde deterjan ve parça kalıntılarının kalabilme sorunu yer almaktadır. Makinelerin içerisinden nem ve küf benzeri bir koku yayılıyor ise ilk olarak makinenin temizleyici ürünler kullanılarak sıcak bir ayarda yıkanması gerekmektedir. Makine sağ altında yer alan boşaltım alanları kontrol edilerek herhangi bir ürün parçasının olup olmadığı kontrol edilmelidir.

  • Kullanıcılar makineleri çok sıcak bir programda çalıştırarak makinenin ısınıp ısınmadığının kontrolünü sağlaması gereklidir.
  • Makinenin deterjan gözlerinin bulunduğu kapakların yıkama sonrasında açık bırakılması ve hava alması sağlanmalıdır.
  • Çamaşır makinelerinde bulunan contalar arasında da su birikmesi durumlarında nem ve küf kokuları ortaya çıkabilmektedir. Bir çamaşır makinesi temizleyicisi olan ürünler kullanarak makine iç aksanlarının temizlenmesi sağlanmalıdır.
  • Deterjan gözü düzenli olarak temizlenmelidir. Makine lastiklerinin aralıkları kontrol edilerek temizlenmelidir. Kişilerin yaptığı işlemlerin kokuları gidermemesi durumlarında yetkili bir servisten destek alınması gerekmektedir.
  • Bazı durumlarda kişilerin müdahale etmesi yetersiz olmaktadır. Aşırı rutubet ve nem kokuları makinelere zarar vermektedir.
  • Makine tahliye hortumlarından su birikmesinin önlenmesi gerekir. Tahliye hortumları temiz tutulmalıdır. Makine filtresi temizlenmeli ve kokunun kaynağı araştırılmalıdır.
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA