Çamaşır Makinesinden Ateş Çıktı

Çamaşır makinesinden ateş çıktı sorunu sık olmasa da karşılaşılan bir sorundur. Elektrikli ev aletleri içerisinde makineler üzerinde çeşitli arızalar ortaya çıkabilmektedir. Çoğu arızanın sebebi ufak sorunlardan oluşmaktadır. Kişilerin sorunlara çözüm yolu bulamadığı arıza türleri de vardır. Bu arıza türlerinden bir tanesi çamaşır makinelerinin çalıştığı esnada ateş çıkması sorunudur. Ateş çıkmasının belirli başlı nedenleri vardır. Makineden bir ateş çıktığını gören kişiler daireye giden elektrik hattını kapatmalıdır.

Elektrik ile çalışan ev aletlerine su ile söndürme işlemi yapılmamalıdır. Çamaşır makineleri uzun vadede bu tür ateş çıkarma arızaları yapıyorsa mutlaka servis aranmalıdır. Makinelerin ateş çıkarma durumlarında ciddi yangın oluşturma tehlikeleri mevcuttur.

  • Makineye giden elektrik hatlarında elektrik gelmesi engellenmelidir. Kişiler kendi güvenliklerini de sağlamak zorundadır.
  • Makinenin motor kısımları ve diğer parçaları üzerinde ateş çıkma durumu söz konusu olduğu durumlarda kullanıcılar makineye giden elektrik hattını ana şalter üzerinden kapatmalıdır.
  • Çamaşır makinesine elektrik gelmesinin önlenmesi halinde ateş çıkma durumu devam ediyorsa vakit kaybetmeden teknik servis aranmalı ve sorunun acil olduğu vurgulanmalıdır.

Kullanıcılar makine üzerinde ateş çıkması sorunları karşısında makineye teknik servis olmadan müdahale etmemelidir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56