Çamaşır Makinesinden Niye Ses Gelir?

Çamaşır makinesinden niye ses gelir sorusu çamaşır makinesi kullananlar için temel sorulardan birisidir. Her ses arıza anlamına gelmemektedir. Kullanılan tüm çamaşır makineleri belirli düzeylerde sesler yapabilmektedir. Ancak aşırı ses gelmesi durumları altında farklı nedenler yer almaktadır. İlk olarak çamaşır makinesinin taşıma cıvataları kontrol edilmelidir. Taşıma cıvataları cihaz arkasında olmaktadır. Bu cıvataların yerinden çıkıp çıkmadığı kontrolü sağlanmalıdır. Çamaşır makinelerin dengede olması gerekmektedir. Dengenin bozulma durumlarında makineler ses ve titreme yapabilmektedir. Makinelerin dengede tutulmaları gerekmektedir.

  • Makine içerisinde yıkama ve çevirme esnasında içerisinde bir ses var ise tamburunda bir cismin olması muhtemeldir.
  • Çamaşır makinelerine aşırı yükleme yapılmamalıdır. Aşırı yük konulduğu zaman makine yüksek sesler çıkartabilmektedir. Ses çıkarması durumlarında kişiler tamburu kontrol ederek temiz tutmalıdır.
  • Pompa üzerinde bir sorun oluşabilmektedir. Pompaların temizliğinin yapılması gerekebilir. Tüm bu uygulanan işlemler ile makinenin çalıştırıldığı esnada yaptığı ses devam ediyorsa servis ile iletişime geçilmelidir. Yetkili servis desteği sağlanmalıdır.

Bu etmenlerin dışında çamaşır makinesi aşırı gürültülü çalışıyorsa teknik servis desteği alınmalıdır.

Leave a Comment
444 78 56