Çamaşır Makinesinden Uğultu Gelmesi

Çamaşır makinesinden uğultu gelmesi rahatsızlık verecek derecede değilse aslında normaldir. Makinenizi ilk çalıştırdığınızda su alma sesini duyacaksınız. Eğer sular yoksa ya da tazyik sorunu yaşıyorsanız suyu alamayan makineler uğultulu bir ses çıkarır. Çeşme suyunun akıp akmadığını kontrol etmenizi öneririz. Ayrıca olması gerektiğinden fazla çamaşır yüklemesi yaptıysanız rahatça sıkma yapamayan makineler de uğultulu ses çıkarmaktadır. Elde çamaşır yıkama derdinden kişileri kurtaran çamaşır makineleri kullanma talimatına dikkat edilerek kullanılmalıdır.

İçine fazla çamaşır yerleştirilmesi ya da yorgan, battaniye gibi su alınca ağırlaşan kullanım eşyalarının yıkanması çamaşır makinenize zarar verebilmektedir. Günümüzde üretilen çamaşır makinelerinin belli yıkama kapasiteleri bulunmaktadır. Bunlara dikkat etmeniz önemlidir. Çamaşır makinenizden uğultu gelmesinin diğer nedenleri şunlardır:

  • Tamburunda sorun yaşıyor olabilirsiniz.
  • Kazan ve rulman sorunları yaşanıyor olabilir.
  • Pompada tıkanıklık meydana gelmiş olabilir.

Çamaşır makinesinden uğultu gelmesi sorunu yaşayanlar çıkan bu gürültülü sesten rahatsız oldukları gibi performanslı bir yıkama da elde edemezler. Soruna çözüm bulmak için Çamaşır Makinesi Servisi yardımı almanız önemlidir.

444 78 56