Çamaşır Makinesinin Altından Kıvılcım Çıkıyor

Çamaşır makinesinin altından kıvılcım çıkıyor sorunu ile karşılaşırsanız cihazınızı hemen kapatmanız gerekecektir. Elektrikli eşyalarda kıvılcım ve yanık kokusu sorunu oldukça tehlikelidir. Sigortaların atmasına daha da önemlisi yangın çıkmasına neden olan bu sorun için cihazı kapatın. Ayrıca sigortaları da kapatarak cihazın fişini çekin. Kıvılcım kablolardan geliyor olabilir. Cihazın kazan kısmından da geliyor olabilir.

Kapağın altından da kıvılcımın çıktığını görebilirsiniz. Özellikle çamaşır makinenizi uzun yıllardan beri kullanıyorsanız bazı parçaları bozulmuş ve iş görmüyor olabilmesi yüksek ihtimaldir. Bu arıza durumunda motorun sökülüp cihazın genel bir kontrolünün yapılması gerekmektedir. Kişiler kendi imkanlarıyla bunu yapamayacakları için servis yardımı alınması önemlidir. Çamaşır makinesindeki kıvılcım sorunun nedenleri şunlar olabilir:

  • Motor fırçaları özelliğini yitirmiş aşınmış olabilir. Fırçalar kolektör ile temasında kıvrılamaz, bu da kıvılcımın çıkmasına neden olmuş olabilir.
  • Isıtma elemanları kısa devre yapmış olabilir. Değiştirilmesi gerekebilir.
  • Cihazın modüllerinde arıza meydana gelmiş olabilir. Değiştirilmezse büyük sorunlara neden olabilir.
  • Cihazın kablosu darbeye maruz kalmış ezilmiş ya da priz sorunu yaşanıyor olabilir.

Çamaşır makinesinin altından kıvılcım çıkıyor sorununda yukarıda bulunan sıkıntılar için kişilerin profesyonel yardım alması gerekir. Çamaşır Makinesi Servisi eskiyen parçaları değiştirerek soruna çözüm bulacaktır.

Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA