Electrolux Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Mutfakta hayatımızı kolaylaştıran çözümlerden birisi olan bulaşık makinelerinde, Electrolux teknolojisi önemli bir avantaj sağlıyor. Daha düşük su tüketimi ve daha düşük enerji sarfiyatı ile ekonomik standartlarda bulaşıkları en kaliteli şekilde yıkamaya yardımcı oluyor. Ancak bulaşıklarımızda bulunan kirlerden, suda bulunan yüksek kireç miktarına kadar pek çok etken, yoğun olarak kullandığımız Electrolux bulaşık makinelerinde arızaların meydana gelmesine neden oluyor. Electrolux bulaşık makinesi çalışmıyor sorunu ise sıkça görülen sorunlardan birisidir.

Eğer normal olarak kullandığınız bulaşık makinenizle ilgili olarak Electrolux bulaşık makinesi çalışmıyor gibi bir sorunla karşılaşıyorsanız, evde yapabileceğiniz bir takım müdahaleler bulunur. Buna göre öncelikle bulaşık makinenizin prize ve çeşmeye bağlantısının olup, olmadığını kontrol edin. Eğer bağlı değilse bağlantıyı sağlamanız gerekir. Ancak bağlı ve buna rağmen halen çalışmama sorunu yaşıyorsanız bulaşık makinenizin bağlı bulunduğu prizin şebekesinde 220 Volt düzeyinde elektrik bulunmuyor olabilir. Bu durumda bu hususu uzman bir elektrikçiye kontrol ettirmelisiniz.

Eğer her iki bağlantıda da bir sorun bulunmuyor ise mutlaka servis merkezinden destek almalısınız. Uzman personellerimiz, yanlarında bulunan ileri nesil ekipmanlarla kontrolü uygular. Buna göre;

Makinenin yıkama motoru kontrol edilir. Bu noktada makinenin elektrik aldığını gösteren ışıklarının yanması söz konusu ise yıkama motoru arızalı olduğundan çalışmıyor olabilir. Bu yüzden yıkama motoru arızası kontrol edilir ve gerekli olursa yenisi ile değiştirilir.

Makinenin program aygıtında arıza olması da çalışmasına engel teşkil eder. Bu parçada da gerekli kontrollerde bir arıza tespit edilirse servis merkezinde onarımına çalışır. Ancak onarımı mümkün olmazsa yenisi ile değiştirilir.

Gibi müdahaleler yerinde gerçekleştirilerek, makinenin çalışmama sorunu giderilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56