Electrolux Bulaşık Makinesi i30 Hatası: Bilmeniz Gerekenler ve Çözüm Yolları

Bulaşık makinelerinde gelişen teknolojiyi en etkin şekilde kullanan Electrolux markasının bulaşık makinelerinde özel gösterge ekranı bulunuyor. Bu gösterge ekranı sayesinde makinenizin denetimini daha kolay bir şekilde yapabileceğiniz gibi işlem durumunu da daha rahat şekilde takip edebilirsiniz. Ancak bulaşık makinenizde zaman içerisinde çeşitli hata kodları ekranda yanmaya başlar. Bu hata kodlarına göre makinede bir problem olduğunu göstermektedir. Bu durumda bulaşık makinenizin sorununu gidermeniz gerekir.

Eğer Electrolux bulaşık makinesi i30 hatası almakta iseniz mutlaka bulaşık makinenizde profesyonel müdahale gereklidir.

Electrolux bulaşık makinelerinin mevcut hata kodları arasında en fazla görülen hata kodlarından birisi konumunda bulunan electrolux bulaşık makinesi i30 hatası ile makinenizde bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Bulaşık makinesinin kullanma kılavuzundan da görüleceği gibi i30 hata kodu Electrolux bulaşık makinelerinde bir sızıntı olduğunu ya da cihaz altında su toplandığına işaret etmektedir.

Bulaşık makinesinde bu hatayı almanız durumunda hemen makinenizin suyunu kapatmalısınız. Daha sonra profesyonel servis müdahalesi için servisimize başvuruda bulunmalısınız.

Bulaşık makinenizde i30 hata kodunun çözümü için;

– Makinenin tüm hortumları kontrol edilir. Delik varsa yenisiyle değiştirilir.

– Makine kazan contasında tahribat/delinme varsa yenisi ile değiştirilir.

– Makine gideri tıkalıysa, tıkanıklık giderilerek, sorun çözülür.

Şeklinde müdahaleler gerçekleştirilir. Bu müdahaleler ışığında makineyi yeniden sorunsuz şekilde kullanmaya başlarsınız. Ayrıca bulaşık makinenizin gösterge ekranından bu uyarı kalkar.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56