Electrolux Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor

Bulaşık makinelerinin en önemli avantajı, bulaşıkların elde yıkamada çıkılamayacak su sıcaklıklarında yıkanabilmesine yardımcı olmasıdır. Çünkü bu yüksek su sıcaklıkları ile bulaşıkların daha kaliteli şekilde hijyenik hale getirilmesi sağlanabiliyor. Ancak bulaşık makinelerinde zaman içerisinde çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Bunlardan birisi de Electrolux bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor sorunudur. Bu sorun bulaşık makinesinin verimli kullanılamamasına neden olur.

Electrolux teknolojisine sahip olan bulaşık makinelerinin suyu ısıtmaması sorununu çözmek için kullanılabilecek pratik bir yöntem bulunuyor. Bu çerçevede de eğer Electrolux bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor sorununu yaşıyorsanız;

Makine fişini çekip, 1 dakika kadar bu vaziyette bekletilmelidir. Daha sonra panelinde yer elan sigorta/güç düğmelerini kullanarak gücü kapatmak gerekir. Makineyi daha sonra yeniden çalıştırın ve ideal bir program seçimi ile programa başlatabilirsiniz. Bu şekilde programın başlaması ile sorun çözüme kavuşur. Ancak bu müdahale ile de makinenin suyu ısıtmaması sorunu giderilemez ise profesyonel servis tarafından müdahalede bulunulması gerekir. Bu müdahalelerde;

Bulaşık makinesinin termostat arızası kontrol edilir. Arızalanan termostat, su sıcaklığını ölçemeyeceğinden suyun ısıtılamamasına neden olur. Bu durumda termostat sökülerek, yenisiyle değiştirilir.

Bulaşık makinesinin rezistans yani ısıtıcıları yerinden çıkmış olabilir veya kireç bağlamış olabilir. Bu durumda yıkama suyunun ısıtılamamasına neden olur. Böyle durumlarda bulaşık makinesinin rezistansları kontrol edilir. Yapılan kontrollerde yerinden çıktığı belirlenirse yerine takılır. Ancak kireç bağladığı görülürse özel formüllerle hazırlanmış olan kireç sökücüler ile kirecin temizlenmesi sağlanır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56