Electrolux Süpürge Çekmiyor

Electrolux Süpürge Çekmiyor

Electrolux süpürge çekmiyor ise buna neden olabilecek problemleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Süpürgelerin içinde bulunan parçalar birbirine bağlı olarak çalışmaktadır. Bu yüzden parçalardan birinde bir sorun meydana geldiği zaman süpürgeyi komple etkileyecektir. Elektrikli süpürgenizde çekme problemi var ise yetkili servis ile iletişime geçmeden önce bazı durumları kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Electrolux Süpürge Çekmiyor Sebepleri

Electrolux süpürge çekmiyor sorunu ile karşılaştı iseniz nedenlerini merak ediyor olabilirsiniz. Electrolux süpürge çekmiyor sebepleri:

  • Electrolux markalı elektrik süpürgeniz çekmiyor ise birkaç sebebe bağlı olabilir.
  • Öncelikle elektrikli süpürgenizin başlığını kontrol ediniz. Burası çok fazla kirlenmiş olabileceği gibi bir cisim sıkışmış olabilir.
  • Süpürgenin boru ve hortum kısmını kontrol ediniz. Başlık kısmında olabileceği gibi bu kısımda da cisim sıkışması meydana gelmiş olabilir.
  • Elektrikli süpürgenizin filtresini yumuşak uçlu bir fırça ile temizleyiniz. Su temasından kaçınınız.
  • Son olarak ise elektrikli süpürgenizde toz haznesi dolmuş olabilir. Toz torbası zarar gördü ise de çekim ile ilgili problemler meydana gelebiliyor. Bu yüzden gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56