İndesit Çamaşır Makinesi Dönmüyor

İndesit Çamaşır Makinesi Dönmüyor sorunu ile karşılaşılabilir. Çamaşır makineleri yardımıyla günlük yaşamın sıkıntılı koşulları altında insanlar, çamaşır yıkama gibi zorlu bir işten kurtulmuş olurlar. Teknolojinin kendisini geliştirdiği bir dünyada, çamaşır makinelerinin nitelik ve işlevsellik olarak, geçmişe kıyasla oldukça daha fazlasını vadetmiş olduğu söylenebilir. Bu noktada, Indesit marka çamaşır makineleri, insanların bütün gereksinimlerine derman olacak nitelikler taşımaktadır. Her markada olduğu gibi benzer biçimde Indesit çamaşır makinelerinde de bazı problemler olabilir.

Bu sorunların birisi, Indesit çamaşır makinesi dönmüyor olarak bilinmektedir.

  • Makinenin motor ile kazan içinde dönmesine yol açan kayışın kopmuş ya da yerinden çıkmış olması olarak gözükmektedir. Çamaşır makinesinde bulunan kayışların kopması fazlaca görülür.
  • Indesit çamaşır makinesinin elektriksel bozuklukları meydana gelmiş olabilir ve bu nedenle makinenin dönmesi için gereken elektriksel akım makinenin beynine gitmiyordur.

Bunların çözümü olarak, Indesit servis personelleri, kazanda sıkışmaya sebep olan şey ile alakalı bazı incelemeler yaparlar. Ardından, çamaşır makinesinin üst kapağı yine açılır. Burada, yerinden çıkan kayışın yerine takılması ya da kayış koptuğu takdirde yeni bir kayışın takılması olası olmaktadır. Bunun yerine elektriksel sorunlar varsa bu konu hakkında da inceleme yaparlar.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA