Profilo Bulaşık Makinesi e14 Hatası

Profilo Bulaşık Makinesi e14 Hatası

Profilo bulaşık makinesi e14 hatası basit veya ciddi sorunlardan kaynaklı olsa da çözümü olan teknik bir hatadır. Profilo, oldukça etkili ve teknoloji harikası olarak sayılabilecek elektronik ev aletleri üretmektedir. Bulaşık makineleri de oldukça ön plana çıkmakta ve fazla talep görmektedir. Popüler bir marka olsa da zaman zaman elektronik ev aletlerinde çeşitli hatalar meydana gelebilmektedir. Bu her markada meydana gelebilmektedir. e14 hatası çoğunlukla bulaşık makinelerindeki suyun çalışma esnasında ısınmaması sonucunda ortaya çıkmaktadır.

e14 Hatası Nasıl Giderilir?

Hatanın giderilmesi için yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir;

  • İlk yapılması gereken makinenin fişini çekip 15 dakika kadar bekletmektir. Daha sonra tekrar fişi takılıp çalıştırılan makinenin hatası tespit edilir.
  • Daha sonra makinenin parçaları kontrol edilmelidir. Giriş valfi arızası veya makinenin elektronik kartının yanması bu şekilde tespit edilebilmektedir.

Eğer makine kapatılıp tekrar açıldıktan sonra hata giderilebiliyorsa kolayca halledilmektedir. Fakat giriş valfinde arıza veya elektronik kartta yanma meydana geldiyse bunlar ciddi sorunlar olarak kabul edildiğinden servis çağırılmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56