Samsung Bulaşık Makinesi Deterjanı Eritmiyor

Merhaba değerli kullanıcılar;
Bulaşık makinesinde tercih edilen deterjanlar bir süre sonra erimesi gerekirken erimeyebilir ve temizlik sıkıntısını da bu şekilde peşinde getirir. Bu sorunun oluşum nedeni genel olarak sıcak sudan kaynaklı olup, yeterince sıcak su akışının olmadığı zamanlarda sıklıkla ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle makineye sıcak suyun gittiğine ve yeterli bir derecede olduğundan yüzde yüz emin olmalısınız.

*** Kaliteli olmayan deterjanları bulaşık makinesinde tercih etmeyiniz. Bu alanda güvenilir olduğu bilinen ve kaliteli yapısıyla ön plana çıkan deterjanları almanız daha başarılı sonuçlar görmenize neden olacaktır.

*** Deterjanın saklama koşullarıda aynı şekilde eriyememesine neden olabilir. Nemli ortamlarda saklanan deterjanlarda bir süre sonra tortular meydana gelecektir. Doğru saklandığı ve kaliteli bir deterjan seçimi yapıldığı takdirde, bulaşık makinesinde erimesi daha kolay bir hale gelecektir.

*** Bulaşık makinesini almanızın üstünden çok fazla zaman geçmişse, bakım kaynaklı olarak bu problem ortaya çıkabilir. Her cihaz gibi bulaşık makineleri de bakım isterken, su borularının tıkanmamış olduğundan ve yeterli su alımının olduğuna dikkat kesilmeniz gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56