Samsung Bulaşık Makinesi F5 hatası

Bulaşık makinesinin f5 hatası vermesi birden fazla sorun yüzünden meydana gelmiş olabilir. Elektronik anlamda ortaya çıkan sorunlardan dolayı makinenin böyle bir problemi meydana getirdiğine şahit olabilirsiniz. Bu duruma çözüm bulabilmek için, makinenin aç kapa düğmesini kullanarak makineyi kapatmalı ve bir süre beklettikten sonra tekrar açmalısınız.

Bunun yanında cihazın fişini çıkarıp, yine aynı şekilde 10 saniye sonra yeniden takılması bu alanda başarılı bir sonuç almanıza neden olacaktır.

***Makinenin ışıklarının yanıp sönmesi halinde, makine tarafından düzgün bir şekilde boşaltım yapılamadığı anlamı ortaya çıkacaktır. Hortumda herhangi bir yabancı cismin olup olmadığının kontrolünü gerçekleştirmeniz lazımdır.
***Makinenin yeterince su almadığı zamanlarda bu sorun meydana gelebilir. Su giriş hortum filtresini kontrol ederek tıkanıp tıkanmadığına bakmalısınız.
***Su şebeke basıncının düşük bir seviyede bulunması durumun bu şekilde gelişmesine neden olabilir. Su basıncı seviyesinin 0.5 barın altında olmamasına özen göstermeniz gerekir.
***Kurulum sırasında boşaltma hortumunda sorun olup olmadığını ve tam olarak düzgün bir şekilde konumlandırıldığına emin olmanız gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56