Samsung Çamaşır Makinesi SD Hatası

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların hayatlarını birçok açıdan kolaylaştıran birçok elektronik eşya üretildi. Bunlardan birisi de kuşkusuz çamaşır makineleri. Çamaşır makineleri sayesinde insanlar elle çamaşır yıkamak gibi bir dertten kurtuldular.

Ancak her elektronik eşya gibi çamaşır makineleri de beraberinde oluşacak birçok sorunla beraber hayatımıza girdi. Bu sorunlar zaman zaman kullanıcı kaynaklı kimi zaman da kullanım ömründen veya fabrika hatasından kaynaklanmaktadır.

Samsung Çamaşır Makinesi Sd Hatası da kullanıcı kaynaklı hatalardan birisidir. Kısaca tanımlamak gerekirse; çamaşır makinesine koyulan deterjanın köpük oluşturma süreci makine tarafından sağlanır. Fazla köpük olursa makine kendiliğinden köpük oluşumunu engeller. Ancak çok aşırı miktarda deterjan koyulursa makine bunu engelleyemez ve ekranda Sd hata kodunu verir ve makine kednini durdurur. Nedenlerine gelecek olursak;

  • Yanlış deterjan kullanımı
  • Yüksek konsantrasyonlu deterjan kullanımı
  • Çok fazla deterjan kullanımı

Hatanın Çözümü

Samsung Çamaşır Makinesi Sd Hatası ile karşılaşıldığında ilk olarak makinededeki çamaşırları çıkarıldıktan sonra sıvı boşaltımı yapılmalıdır. Daha sonra boş halde 60 derece kısa programda yıkama yapılmalıdır.

Daha sonra sorun ortadan kalkmış olacaktır. Ancak bunlar yapıldığı halde aynı hata alınmaya devam ediyorsa teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Tags:
Blog Comments

[…] Samsung çamaşır makinesindeki Sd hatasını gidermek için şu adımları […]

Leave a Comment
444 78 56