Samsung Çamaşır Makinesi UE Hatası

Gelişen teknolojiyle birlikte artık neredeyse her evde bulunan çamaşır makineleri günlük hayatı kolaylaştırma konusunda insanlara büyük bir yardımcı konumunda. Çamaşır yıkamak gibi zorlu bir işi tamamen üstlenen makineler kimi durumlarda arıza verebilir.

Arıza durumunda makine üzerinde bulunan küçük led ekranda bir hata kodu belirir. Bu hata kodu ile sorunun nereden kaynaklandığı sorusuna cevap bulunur. Bu arızalar bazı zamanlar teknik servis ekibi desteği gerektirip, bazı zamanlar da kullanıcı çok küçük bir iki işlemle sorunu çözebilir.

Bu hata kodlarından birisi olan Samsung Çamaşır Makinesi Ue Hatası da kullanıcının çözebileceği sorunlardan birisidir. Öncelikle bu hata kodu; çamaşır makinesine yüklediğiniz çamaşırların dengesiz bir şekilde yüklendiğini gösterir. Bu durumda tambur dönmez ve makineniz çalışmaz.

Hatanın Çözümü

Samsung Çamaşır Makinesi Ue Hatası ile karşılaşıldığında çamaşır makinesi içerisindeki çamaşırlar çıkarılmalı, daha sonra dengeli bir şekilde dağıtarak tekrar makineye atılmalıdır. Büyük kilim, halı gibi eşyaları koymamaya özen gösterilmeli.

Dengeli bir şekilde koyduktan sonra hala aynı hata alınıyorsa makinedeki denge sensöründe arıza meydana gelmiş demektir. Bu durumda en yakında bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56