Samsung Çamaşır Makinesi Yıkarken Sallanıyor

Çamaşır makinesinin yıkama sırasında aşırı şekilde sallanması kullanıcılar tarafından dile getirilen problemlerden biridir. Bu sorunun meydana geliş nedeni birkaç farklı nedenden dolayı olabilir. Özellikle kapasitesinin fazla bir şekilde doldurulmasından sonra bu durumların meydana gelmesi mümkün bir hale gelecektir. Bu nedenle kullanıcılara düşen görev çamaşır makinesinin yüzde yüz dolu olacak bir şekilde çalıştırılmamasıdır.

***Makinenizin kapasitesi 7 kg ağırlığında bulunuyorsa ve siz 8 kg ağırlığında bir çamaşırı yıkamaya çalışıyorsanız, yıkama sırasında makinenin sallantı yapması normal bir durum olacaktır.

***Bu durum hem sarsıntılara neden olurken, hem de çamaşırlarınızın istediği gibi temiz olmamasına neden olur.

***Öte yandan sıklıkla bu tarz bir alışkanlık içinde olan kişilerin çamaşır makinelerinde aşınma sorunu meydana gelirken, bu sorun zamanla amortisörlere etki edebilen şeyler arasına giriş yapar.

***Amörtisörlerin hasar almasında ise, kullanıcılar tarafından yapılabilecek hiçbir müdahale bulunmayacaktır. Bu arızanın giderilebilmesi için bu aşamadan sonra iş tamamen teknik servise düşer. Bu nedenle zaman kaybetmeden kişilerin teknik servisi arayarak durumu bildirmesi gerekir.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA