Siemens Bulaşık Makinesi Işık Yanıp Sönüyor

Modern bulaşık makinelerinin ön kasalarında yer alan kontrol panelleri artık çok donanımlıdır ve bize makinemizin çalışma sürecinde hangi aşamada olduğunu söyler veya çalıştırmadan önce yapmamız gerekenleri anlatır. Bu işaretleri iyi anlıyor olmak verimli ve hijyenik bir yıkama süreci için önemlidir. Biz bu yazımızda Siemens Bulaşık Makinesi Işık Yanıp Sönüyor diyen kullanıcılar için hangi ışığın ne anlama geldiğini açıklayacağız;

-Parlatıcı Işığı: Bu ışığın yanması durumunda cihazınıza parlatıcı depolamanız gerekmektedir.

-Tuz Işığı: Eğer cihazınızın tuz ışığı yanıyorsa, kullanım için yeterli tuz oranının altına düştüğünüz ve tuz eklemeniz gerektiği anlatılıyor.

-Açma/Kapama Işığı: Eğer bu ışık yanıp sönüyorsa cihazınız yıkamayı beklemeye almıştır. Bu durumda su kesintisi, bağlantı hatası, program hatası, tahliye veya su girişi hatası söz konusu olabilir.

-Fırça Sembolü: Fırça sembolü yıkama sürecinde yanan bir ışıktır. Bu ışık yıkama programı sona erdiğinde otomatik olarak söner. Eğer bu ışık yanıp sönüyorsa program durdurulmuş veya beklemeye alınmıştır. Işık yanmıyorsa program başlatılmamıştır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56