Siemens Çamaşır Makinesi E16 Hatası

Siemens Çamaşır Makinesi E16 Hatası çamaşır makinesinin kapağının düzgün bir şekilde çalışmadığı anlamına gelir. Bu sorunu gösteren bir diğer arıza kodu da F 16’dır. İki arıza kodu da aynı anlama gelmektedir. Kapağın düzgün çalışmamasına neden olan durum ise kapağa çamaşır sıkışmış olabilir bu durumda kapak tam kilitlenemez. Kullanıcı ekranda E16 arızasını gördüğü zaman sorunu çözmek için kapağı açıp tekrar kapatmalıdır. Bu işlem ile birlikte başlat ve durdur düğmesine basması gerekir.

Ayrıca çamaşır makinesinin içinde gereğinden fazla çamaşır varsa bu da kapağın tam olarak kilitlenmesini engelleyici için bu hata kodu meydana gelebilir. Eğer bu hata kodunu görüyorsanız çamaşır makinesinin içinden bazı çamaşırları çıkartmanız gereklidir. Bunun dışında cihazın fişini çekip tekrar takıp, program ayarı yaparak çamaşır makinesini yeniden çalıştırmalısınız.

Siemens çamaşır makinesi E16 hata kodu sebepleri ise;

  • Kapak tam kilitlememiş olabilir.
  • Kapak kilidi arızalı olabilir.
  • Kapağa çamaşır sıkışmış olabilir.

Siemens Çamaşır Makinesi E16 Hatası sorununu gidermek için Siemens Çamaşır Makinesi Servisini arayabilirsiniz. Teknik personeller gerekli incelemeleri yapacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA