Siemens Çamaşır Makinesi E16 Hatası

Siemens Çamaşır Makinesi E16 Hatası çamaşır makinesinin kapağının düzgün bir şekilde çalışmadığı anlamına gelir. Bu sorunu gösteren bir diğer arıza kodu da F 16’dır. İki arıza kodu da aynı anlama gelmektedir. Kapağın düzgün çalışmamasına neden olan durum ise kapağa çamaşır sıkışmış olabilir bu durumda kapak tam kilitlenemez. Kullanıcı ekranda E16 arızasını gördüğü zaman sorunu çözmek için kapağı açıp tekrar kapatmalıdır. Bu işlem ile birlikte başlat ve durdur düğmesine basması gerekir.

Ayrıca çamaşır makinesinin içinde gereğinden fazla çamaşır varsa bu da kapağın tam olarak kilitlenmesini engelleyici için bu hata kodu meydana gelebilir. Eğer bu hata kodunu görüyorsanız çamaşır makinesinin içinden bazı çamaşırları çıkartmanız gereklidir. Bunun dışında cihazın fişini çekip tekrar takıp, program ayarı yaparak çamaşır makinesini yeniden çalıştırmalısınız.

Siemens çamaşır makinesi E16 hata kodu sebepleri ise;

  • Kapak tam kilitlememiş olabilir.
  • Kapak kilidi arızalı olabilir.
  • Kapağa çamaşır sıkışmış olabilir.

Siemens Çamaşır Makinesi E16 Hatası sorununu gidermek için Siemens Çamaşır Makinesi Servisini arayabilirsiniz. Teknik personeller gerekli incelemeleri yapacaktır.

Siemens Çamaşır Makinesi E16 hatası nedir?

Siemens çamaşır makinesinde E16 hatası, genellikle makinede bir su drenaj problemi olduğunu gösterir. Bu sorun, su drenaj pompasının arızalı olması veya bloke olmuş bir su filtresi nedeniyle oluşabilir.

E16 hatası için ne yapabilirim?

E16 hatası için ilk önce su filtresini kontrol edin ve gerekirse temizleyin. Filtrasyonda bir blokaj yoksa, su drenaj pompasının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Pompanın arızalı olduğunu düşünüyorsanız, servis teknisyeni ile iletişime geçin.

Siemens çamaşır makinesi E16 hatası nasıl düzeltilir?

Siemens çamaşır makinesinde E16 hatasını düzeltmek için öncelikle su filtresini kontrol edin ve gerekiyorsa temizleyin. Filtrede bir blokaj yoksa, su drenaj pompasını kontrol edin. Pompanın arızalı olduğunu düşünüyorsanız, profesyonel bir teknisyen çağırarak makinenizi onarabilirsiniz.

Siemens çamaşır makinesi E16 hatası için ne kadar ücret ödemem gerekir?

Siemens çamaşır makinesinde E16 hatası için ücret, arızanın nedenine ve cihazın garanti durumuna bağlıdır. Cihazınız garanti kapsamındaysa, ücretsiz olarak tamir edilebilir. Garanti dışıysa, servis teknisyeni tarafından yapılan tamir işleminin fiyatı değişebilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56