Siemens Çamaşır Makinesi F18 Hatası

Kullanmakta olduğunuz çamaşır makinesinin dijital ekranı aracılığı ile makinenizde meydana gelen hata ve arızalardan anında haberdar olabiliyor ve bu hatalara erken müdahale edebiliyorsunuz. Biz bu yazımızda Siemens Çamaşır Makinesi F18 Hatası hakkında bilgi sağlamaya ve hatanın giderilmesi adına yapılabilecek olan uygulamalara değineceğiz.

Siemens Çamaşır Makinesi F18 Hatası Nedir?

Bu hata eğer makinenizin dijital ekranında beliriyorsa, muhtemel olarak bir tıkanıklık problemi ile karşı karşıyasınız demektir. Bu hataya sebep olabilecek nedenler;

-Cihazınızın gider borusunda tıkanıklık

-Cihazınızın su giriş ve gider filtrelerinde tıkanıklık

-Su basıncında yetersizlik

Hatanın Giderilmesi:
Eğer F18 hatası aldıysanız ilk olarak cihazınızın gider hortumunun doğru bir şekilde bağlandığından ve gider yolunun tıkanık olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Bu kontrolleri sağladığınızda eğer hala hata devam ediyorsa, farklı bir müdahaleye başvurmadan önce bir Siemens teknik servisini arayarak profesyonel yardım almanız gerekmektedir.

(Gider borusu kontrolü haşlanma riski taşımaktadır bu nedenle kontrol işlemini gerçekleştirmeden önce haşlanmaya karşı gerekli önlemleri almanız gerekmektedir.)

Tags:
Leave a Comment
444 78 56