Siemens Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor

Siemens çamaşır makinesi ışıkları yanıp sönüyor cümlesini kuran bireyler, Siemens markalı çamaşır makinelerinde meydana gelen arızaların ışık yanıp sönmeleri ya da hata kodlarının bildirim göstergesinde belirmesiyle anlaşılabildiğini bilmelidir. Bu bağlamda çamaşır makinesinde yer alan ışıkların yanıp sönmesi hem mod değişikliği hem de arıza gibi farklı konularda bilgi verebilmektedir.

Siemens Çamaşır Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor Ne Yapmalıyım?

Siemens çamaşır makinesi ışıkları yanıp sönüyor sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki listeye göz atarak en çok görülen sorunları ve çözüm yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

  • Çamaşır makinesinin üzerindeki tüm ışıklar yanıp sönüyorsa ve makime çalışmıyorsa, makinenin fişini çekip birkaç dakika bekleyiniz ve fişi takarak yeniden çalıştırınız.
  • Makinenizin çocuk koruma modu ışığı yanıyorsa, çocuk kilidini kapatmanız gerekir. Daha sonrasında ise makinenizi tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • F9 bildirimi yanıp sönüyorsa, makinenizde suyun istenen sıcaklığa gelmesi normale kıyasla uzun sürüyor demektir ve sorunun çözülmesi için teknik destek almak gerekir.

Listeden de anlaşılabileceği üzere bildirim ışıklarının yanıp sönmesi farklı anlamlara gelebilmektedir. Bildirim panelinde gösterilen arıza kodları ve sensör yanıp sönmeleri için teknik destek alabilir ya da makinenizin kullanım talimatlarını inceleyebilirsiniz.

Tags:
444 78 56