Siemens Çamaşır Makinesi Ötüyor

Siemens çamaşır makinesi ötüyor diyorsanız, makinenin sesli çalışmasının birden fazla nedeni olabileceğini bilmelisiniz. Çamaşır makineleri, bazı durumlarda çok sesli çalışabilmekte ve bu bağlamda kullanıcılar rahatsız olmaktadır. Çamaşır makinelerinin çok sesli çalışmasına sebebiyet veren pek çok farklı etken bulunmaktadır.

Siemens Çamaşır Makinesi Ötüyorsa Ne Yapılması Gerekir?

Siemens çamaşır makinesi ötüyor sorunu yaşayan bireyler, bu sesin çamaşır makinesi tamburundan geldiğini bilmelidir. Çamaşır makinesinin dönen aksamı olan tambur, bazı durumlarda yerinden oynamakta ve dönerken daha fazla ses çıkartmaktadır. Bu sesi engellemek için yapabilecekleriniz aşağıda belirtilmektedir.

  • Tamburun içerisine çamaşır ya da yabancı cisim sıkışmadığından emin olunuz. Eğer sıkışmış bir cisim varsa çıkartmanız gerekecektir.
  • Çamaşır makinesinin dış kısımda bulunan ayaklarının zeminde düz durduğundan emin olunuz. Eğer makinenin ayaklarından biri havadaysa, daha gürültülü çalışabilir.
  • Makinenin üzerinde nakliye cıvatası kalmışsa çıkartmanız tavsiye edilir.

Eğer makinenin ötme sorunu bu yöntemler ile geçmiyorsa, mutlaka teknik servisten destek almalısınız. Zira bazı riskli çamaşır makinesi sorunları da sesli çalışmayı tetikleyebilmektedir.

Tags:
444 78 56