Siemens Çamaşır Makinesi Pompa Tıkalı Uyarısı

Siemens çamaşır makinesi; diğer markaların çamaşır makinesi modellerinde olduğu gibi kullanıcılarına birtakım sorunlar yaşatmaktadır. Siemens çamaşır makinesi pompa tıkalı uyarısı; bu sorunlardan birisidir.

  • Çamaşır makinesinde bu hata kodunun alınması halinde ilk olarak pompa motoru veya filtresi kontrol edilmelidir.
  • Çamaşır makinesinin ön panelinin sağ veya sol alt kısmında yer alan pompa motoru kapağı açılmalıdır. Modeline göre değişmekle beraber söz konusu pompa motoru kapağı; vidalı veya tırnaklıdır. Kapağın sökülmesinin ardından alt kısımda çıkan ikinci kapak; saat yönünde çevrilmelidir. Bu sayede, çamaşır makinesinin pompa motoru filtresine ulaşılır.
  • Pompa tıkalı uyarısı; kullanıcı hatası olarak da kendisini gösterebilir. Küçük boyutlu çamaşırlar başta olmak üzere tel, toka, bozuk para veya düğme gibi yabancı cisimler; su tahliyesi esnasında pompa motoru filtresinin içerisine kaçmış olabilirler. Bu gibi hallerde, doğal olarak pompa tıkalı uyarısı verilmektedir. Çamaşır makinesinin su tahliye filtresindeki yabancı cisim çıkartılmalıdır.
  • Su tahliye filtresinin kontrol edilmesi sonucunda herhangi bir yabancı cisme rastlanmadığı hallerde tıkanıklığa sebep olan farklı bir durum var demektir. Bu gibi hallerde, kullanıcının bireysel olarak yapabileceği herhangi bir eylem yoktur.

Vakit kaybetmeden Siemens çamaşır makinesi servisi aranmalıdır.

Yaşam alanına gelen Siemens çamaşır makinesi servisi çalışanları; su tahliye hortumu ve su tahliye pompa motoru parçalarını kontrol ederler. Tıkanıklık tespit edildiği durumlarda ivedilikle ortadan kaldırılmaktadır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56