Siemens Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmıyor?

Fiyat performans oranı bakımından en iyi çamaşır makinesi modellerine sahip olan markalardan birisi olan Siemens; zaman zaman birtakım arızalarla gündeme gelmektedir. Siemens çamaşır makinesi sıkma yapmıyor sorunu; birçok kullanıcının yaşadığı bir problem olarak dikkat çekmektedir.

Siemens Çamaşır Makinesi Neden Sıkma Yapmıyor?

Bu sorunun birden çok sebebi olabilir. Her şeyden önce, çamaşır makinesinin hortumlarının büküldüğünü veya tıkandığını ifade etmek gerekir. Bu noktada, çamaşır makinesinin su bağlantısı kontrol edilmelidir. Bilhassa soğuk su doldurma ve atık su hortumunun bükülmemiş olduğu noktasında emin olunmalıdır. Tıkanma tespit edildiği takdirde atık su hortumu veya sifon temizlenmelidir.

Çamaşır makinesinin sıkma yapmamasının bir diğer sebebi ise filtrenin tıkanması olarak gösterilebilir. Bu noktada, ilk olarak filtre temizlenmelidir. Ardından, pervaneyi engelleyebilecek türden her türlü yabancı madde çıkarılmalıdır. Filtrenin tıkanmış olmasından dolayı çamaşır makinesinin sıkma yapmaması; sıklıkla karşılaşılan sorun olarak dikkat çekmektedir.

Filtre temizliğinin düzenli olarak yapılması; bu sorunun çözümü için son derece önemlidir. Filtre ve pompa temizliği yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, kapak kilidi ve lastiği için gerekli bakım işlemleri uygulanmalıdır. Deterjan gözünün çalışır durumda olduğundan emin olunmalıdır. Çamaşır makinesinin kireci giderilmelidir.

Çamaşır makinesinde dengesiz yük olması; sıkma yapmamasına neden olabilir. Bilhassa tamburun aşırı dolu olduğu hallerde sıkma devrinin çalışmamasına rastlanmaktadır. Buna ek olarak, aynı nedenden kaynaklı olarak düşük hızda sıkma yapılmasına rastlanabilir. Bu yüzden, çamaşır makinesi, kapasitesi oranında doldurulmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56