Siemens Çamaşır Makinesi Sıkmıyor

Çamaşır makineleri yıkama, durulama ve sıkma uygulamalarını standart programlarda yerine getiren cihazlardır. Eğer bu uygulamalardan birisinde aksaklık yaşıyorsanız tespiti çok zor olmayacaktır ancak müdahale konusunda neler yapmanız gerektiğini tespit etmek ise kimi zaman kafa karıştırıcı olabilmektedir. Biz bu yazımızda Siemens Çamaşır Makinesi Sıkmıyor şikayetinde bulunan okurlarımız için bilgi paylaşacağız. Bu duruma neden olabilecek sorunları ve çözümlerini sıralayacak olursak;

Sıkma Programı Aktif mi?

Çamaşırlarınızı yıkamaya attıktan sonra programı seçtiğinizde sıkma devri olan bir programı seçtiğinizden ve sıkma devrini iptal etmediğinizden emin olun.

Dengeli Yerleştirme Yapıldı mı?

Makinenize attığınız çamaşırların türlerinin benzer olması dengeliliği gösterir. Makinenize sentetik çamaşırlarla birlikte çok sayıda yünlü çamaşır atacak olursanız, yünlü çamaşırlar suyu emerek ağırlaşacağından sıkma programı devreye giremeyecek veya yavaş programda sıkma yapılacaktır.

Gider Hortumu Tıkalı Olabilir mi?

Cihazınızın eğer su giderinde bir sorun varsa, bu durumda makine su sıkmayacaktır çünkü sıktığı suyu dışarı atamıyordur. Bu durum karşısında gider hortumunuzu ve bu alanda yer alan filtreleri kontrol ediniz. Eğer bir tıkanıklık söz konusu ise temizleyiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56