Siemens Fırın Altını Pişirmiyor

Siemens fırın altını pişirmiyor ise fırınınızda bazı arızalı durumların olduğunu anlaşılır. Fırınlar içerisinde 3 aşamadan oluşan ısıtma sistemi bulundururlar. Bu sistemlerden herhangi biri çalışmasında sorun çıkardığı zaman fırınınızda ısıtma problemi yaşayabiliyorsunuz. Bu durumdan kurtulmak için servise gitmeden önce kendi başınıza deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu çözüm yöntemlerini deneyerek ısıtma problemlerinden kurtulabilmeniz mümkündür.

Siemens Fırın Pişirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Siemens fırın altını pişirmiyor ise birkaç yöntemi deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu tarz sorunların oluşmasının ana nedeni fırının ısıtma sistemlerinde yaşanılan arızalardır. Çeşitli yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu basit işlemleri deneyerek fırınınızın düzgün pişirme işlemine sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Fırınınızın pişirme sorununu çözmek için yapmanız gereken işlemler ise şöyledir:

  • Fırınlar belirli sistemler sayesinde ısıtma işlemini gerçekleştirmekteler. 3 aşamadan oluşan bu sistemden 2 tanesi rezistans diğeri de fan motorudur.
  • Fırın çalışınca bu 2 rezistans ısıtma işlemine başlar. Bu rezistanslar da yemeğin pişmesini sağlar. Bu işlem gerçekleşirken fan motorunu açınız. Fan motorunu açtığınız zaman sıcaklık yayılacak ve yemeğin her tarafı pişecek. Böylelikle fırınınız tekrardan yemekleri pişirmeye devam edecektir.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56