Siemens Fırın Hava Üflüyor

Siemens fırın hava üflüyor ilk bakıldığında bir arıza olarak görülmemektedir. Fırınlarda hava üflenmesi için belirli sistemler oluşturulmuştur. Fırınların üst kısmında bulunan bölümler sayesinde fırınlar içerideki buharı dışarıya yansıtır. Bu belirli aralıklarla ve miktarlarla olmaktadır. Ekstra bir durum yaşadığınızı düşünüyorsanız teknik servis yardımı almalısınız. Teknik servis yardımı almadan önce deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

Siemens Fırın Hava Üflüyor Ne Yapmalıyım?

Siemens fırın hava üflüyor ve bu normal durumlardaysa herhangi bir arızadan söz etmek mümkün değildir. Fakat ekstra bir durum seziyorsanız birkaç yöntemi deneyebilir ve bu yöntemler de sorunu çözmeye yetmezse teknik servis yardımı almalısınız.

Siemens fırın hava üflüyorsa şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

  • Fırınınızın kapağının tamamen kapandığından emin olun. Fırınlarda zamanla kapak kapanmama sorunu yaşanabilir. Bu durum da hava sızıntısına neden olmaktadır.
  • Fansal arıza olabilir. Bu durumda da teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.

Fırınlarda bulunan fanlar sayesinde pişirme esnasında buhar atımı gerçekleşir. Bu herhangi bir arıza durumu değildir. Yine de bu durumdan çok fazla rahatsız oluyorsanız teknik servis yardımı alabilirsiniz.

Tags:
444 78 56