Siemens Süpürge Çekmiyor

Siemens süpürge çekmiyor sıklıkla aratılan ve çözümü aranan bir sorundur. Süpürgeler bazen içlerine bir şey sıkışması sonucu ya da toz haznesinde aşırı toz birikmesi sonucu yeterince çekmeyebilirler. Süpürgenin çekmemesinin farklı pek çok sebebi olabilmektedir. Makineye bir şey sıkışması, aşırı toz birikmesi, motorun aşırı ısınması, boruyu bir şeyin tıkaması gibi sebeplerle makinelerin çekiş güçlerini kaybettikleri görülmektedir. Bu gibi durumlarda makinenin iç temizliğini yapmanız gerekmektedir.

Siemens Süpürge Çekmiyor Sorun Çözümü

Siemens süpürge çekmiyor sorunu çözümü için öncelikle makinenin toz haznesini boşaltmak ve filtrelerini temizlemek gerekmektedir. Boruları kontrol etmek, filtreleri temizlemek, toz haznesini boşaltmak, motoru kontrol etmek yapılabilecek işlemlerdir. Her makinede süpürge çekmeme sorunu farklılık gösterebilmektedir. Siemens süpürge çekmiyor çözümü:

  • Öncelikle makinenin toz haznesinin aşırı dolup dolmadığı kontrol edilmeli ve toz haznesi boşaltılmalıdır.
  • Bu işlemin peşine makinenin filtreleri temizlenmelidir. Filtrelerde aşırı toz birikiminin de süpürgenin çekmesine engel olması mümkündür.
  • Hortum ve boru kontrolü yapılmalı ve hortumu tıkayan bütün yabancı cisimler temizlenmelidir.
  • Son olarak makineye küçük bir cismin açıp kaçmadığı kontrol edilmelidir.

Bütün bu işlemlerin sonucunda süpürgenin çekiş gücü standart düzeylere gelmediği takdirde teknik servisten yardım istemek gerekmektedir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56