Vestel Klima E6 Hatası Nasıl Giderilir

Klima kullanıcıları zaman zaman klimalarını kullanırken cihazın üzerinde bulunan küçük led ekranda yazan bazı hatalarla karşılaşmaktadır. Hemen internet üzerinden konuyla ilgili bilgi almak isterler. Vestel Klima E6 Hatası nasıl giderilir de bu sorular arasından çok sık görülen olarak dikkat çekmektedir.

Öncelikle bu soruya yanıt almak için E6 hatasının neyden kaynaklandığını bilmek gerekir. Kısaca tanımlamak gerekirse E6 hatası, klimanın kondenserininn arızalandığı anlamını gelmektedir. Yoğuşturucu olarak da bilinen kondenser klime sistemlerinde soğutmayı gerçekleştiren maddenin gaz olarak giriş yaptıktan sonra ısıyı çevreye yayarak sıvı hale geçtiği bölümdür.

E6 hatasının nedenlerini öğrendiğimize göre artık Vestel Klima E6 Hatası Nasıl Giderilir ? sorusuna dönebiliriz. Bu hata ile karşılaşıldığında kullanıcı olarak yapılacak pek bir şey bulunmamaktadır. En yakında bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Ayrıca bazı tip Vestel marka klimalarda E6 hatası voltajın olması gereken değerden daha düşük veya daha yüksek olduğundan dolayı çalışmadığı anlarda görülür. Yine bunun için de teknik servşs ekibindne yardım talebinde bulunulmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56