Altus Buzdolabı Çıt Sesi

Çıt ya da buna benzer tak seslerinin altında yatan nedenleri konuşacağız. Altus buzdolabı çıt sesi başlığı altında çözüm önerisi de aktaracağız. Devamlı olarak soğutma yapan dolaplarda bu durum kısa bir süre içerisinde meydana gelecek ve devamlılık gösterecektir.

  • Karlanmanın düzenli olarak kontrol edilmesi ve eritme işleminin yapılması gerekiyor. Yapılmadığı takdirde bu sesi duymaya devam edeceksiniz. Karlanma sorunu ortadan kaldırıldığı takdirde çıt sesi ile karşı karşıya gelmezsiniz. Bunun için yardım almanıza gerek yok ve dolabınızı fişten çekip kapaklarını açarak kendi başınıza da eritme işlemi yapabilirsiniz.
  • Evaporatör dediğimiz parçanın üzeri sürekli olarak karlı yani buzlu olduğu takdirde bu sorun yaşanacaktır. Buzlanma sorunundan nasıl ve ne şekilde kurtulacağınızı az önce dile getirdik. Eğer başarılı olamıyorsanız ya da sorun devam ediyorsa Altus servis ekiplerinden hizmet alabilirsiniz. Kısa süre içerisinde sizlere yardımcı olacak ve uygun fiyat karşılığında servis hizmeti sunulacaktır. Yüksek rakamlar ödemeyeceğinizden emin olabilirsiniz.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56