Altus Buzdolabı Çok Soğutuyor

Buzdolabının en önemli görevi, gıdaları belli soğuklukta muhafaza etmenize yardımcı olmaktır. Fakat aşırı soğutma durumunda hem gıdalarınız zarar görecek hem de elektrik faturası şikayetleriniz artacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey gayet basit. Dilerseniz ne tür önlemler alabileceğinize ve neler yapabileceğinize hep birlikte göz atalım.

  • Soğutucu bölmesini +4, dondurucu bölmesini ise -18 dereceye ayarlayarak sizler de bu sorunu kısa süre içerisine ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Dolaplarınızın iç kısmına yakın şekilde yiyecek yerleştirmeyiniz. Eğer bu tür bir hata yapmışsanız bu kısmı boşaltarak sorunu çözebilirsiniz.
  • Soğuk havanın doğru ve yeterli bir şekilde dağılması için yeterine boşluk bırakılmalıdır. Eğer çok fazla gıda yerleşimi yapılmışsa ne yazık ki bu sorun baş gösterecektir.

Altus servis ekiplerini aramanızı gerektirecek bir sorun olmadığını sizler de net bir şekilde görebiliyorsunuz. Kendi başınıza bu sorunu çözebilirsiniz. Sıcaklık ekranını düzenli olarak kontrol edebilir ve ayarlamaları a bu ekran aracılığı ile yapabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56