Arçelik 5086 NF Plus E6 Hatası

Arçelik 5086 NF Plus E6 Hatası

Arçelik 5086 NF Plus E6 hatası klape swiç hatası anlamına gelmektedir. Bu sorunla karşılaştığınız zaman buzdolabınızdan fan sesi gelmesine rağmen kompresör devreye girmeyebilir. Bu hata kodu ile sıklıkla karşılaşılabilmektedir. Bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman neler yapabileceğinizden yazımızda kısaca bahsettik. 

Arçelik 5086 NF Plus E6 Hatası Çözümü

Arçelik 5086 NF Plus E6 hatası ile karşılaştığınız zaman E6 hatası ve frz. set değeri dönüşümlü olarak gösterilir ve ünlem işareti yanar. Peki bu sorunla karşılaştığınız zaman ne yapabilirsiniz?

  • İlk olarak buzdolabınızı kapatın ve ardından 5 dakika boyunca kapalı tutun. 
  • Beş dakika sonunda buzdolabınızı çalıştırdığınızda sorun hala devam ediyorsa bu noktada siz kullanıcıların yapabileceği bir şey bulunmamaktadır. Bu noktada ancak yetkili teknik servisten yardım alarak sorununuzu çözebilirsiniz. 

Bu sorunu yaşamanız durumunda defrost zamanında ısıtıcı 25 dakika boyunca devrede tutulur. Ardından E6 arızası ile frz. set değeri dönüşümlü olarak gösterilmeye başlanır ve ünlem işareti yanar. Bu noktada yapabileceğiniz tek şey cihazınızı beş dakika boyunca kapatıp beklemektir. Sorununuz devam ederse yetkili servisten destek almanız gerekir. 

Tags:
Leave a Comment
444 78 56