Arçelik Bulaşık Makinesi Beyaz Tortu Bırakıyor

Arçelik Bulaşık Makinesi Beyaz Tortu Bırakıyor

Arçelik bulaşık makinesi beyaz tortu bırakıyor sorunu ile karşılaştıysanız bu durum suyunuzun kireçli olduğunun bir göstergesidir. Bulaşık makinenizin bakımlarını düzenli olarak yaptığınızda bu sorun ile daha az karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Peki bu sorunu yaşamamak için başka neler yapabilirsiniz? Gelin birlikte iceleyelim.

Arçelik Bulaşık Makinesi Beyaz Tortu Bırakıyorsa Ne Yapmalı?

Arçelik bulaşık makinesi beyaz tortu bırakıyor sorunu istenmeyen bir durumdur. Herkes bulaşık makinesinden çıkan bulaşıkların tertemiz bir şekilde çıkmasını ister. Bu sorunla karşılaştığınızda yapabileceğiniz birkaç işlem bulunmaktadır. Bu işlemleri öğrenmek için aşağıdaki maddeleri okuyabilirsiniz.

  • Öncelikle makinenizin temiz olduğundan emin olunuz. Bunun için makinenin içerisinde bulunan filtreyi kontrol edebilirsiniz. Eğer filtrenin içerisinde pislik birikmişse bunları temizleyiniz. Bu işlemi düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. 
  • İkinci olarak makinenizde tıkanıklık olup olmadığını kontrol ediniz. Bunun için de makinenizin filtresini ve pompasını kontrol edebilirsiniz.
  • Üçüncü olarak kullandığınız bulaşık deterjanını ya da tabletini değiştirebilirsiniz.
  • Makinenizin içerisinde yer alan fıskiyeleri temizleyebilirsiniz. 
  • Kireç çözücü kullanabilirsiniz. 

Bu adımları takip ederek sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz. 

Tags:
Leave a Comment
444 78 56