Bosch Kombi Su Basmıyor

Bosch Kombi Su Basmıyor

Bosch kombi su basmıyor sorunu genel olarak takviye vanasının bozulmasından kaynaklanıyorken bunun için teknik ekip aranmalıdır. Bu durumda yapılacak ilk önlemler arasında  sıcak su vanasının açık olup olmadığına bakılması gerekir. Ayrıca gazın açık olduğuna da bakmak faydalı olacaktır. Su kanallarının kontrolü de önemli olacaktır.

Bosch Kombi Su Bamıyor Evde Nasıl Çözülür?

Bosch kombi su basmıyor evde nasıl çözülür? Sorusuna ilk olarak yapabileceğiniz, kombinizin alt kısmındaki su doldurma musluğunu açmak olacaktır. Bu işlem kombinin 1,5 bara gelmesini sağlayacaktır. Bunun dışında izlenebilecek yöntemler ise;

  • Su doldurma musluğunu açtıktan sonra basınç 1,5 bara gelmelidir ve kombinizden gelen su sesi var mı buna bakılmalıdır.
  • Su sesinin gelmesi suyu aldığını gösterirken basınç ekranı bozulmuştur. Bu ekranda genel olarak sulardaki kireçlenmeden dolayı arıza verir.
  • Su doldurma musluğunuz yine kireçlenmeden dolayı yıpranmış olabilir. Bunun değişimi sağlanır.

Bu basınçların yine düşmesi farklı nedenlerden dolayı da olabilir. Bosch kombinizi 5 saniye off-onn tuşuna basarak resetleyebilirsiniz. Sorun iç mekanizmalarda değilse kombiniz normale dönecektir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56