Bosch Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Kapanmıyor

Bosch Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Kapanmıyor

Bosch bulaşık makinesi deterjan kapağı kapanmıyor sorunu bazen kullanıcı hatasından meydana gelebilir. Bulaşık makinelerinde deterjan haznesi cihazın içinde ve kapağında bulunur. Yanında parlatıcı haznesi de vardır. Her bulaşık yıkanmasında deterjanın konulması gerekmektedir. Kullandığınız deterjan sıvı ya da kapsül şeklinde olabilir. Deterjanı koyduğunuz halde kapak kapanmadıysa yanlış yerleştirmiş olabilirsiniz. Düzelterek deterjanı tekrar yerleştirin ve kapatmayı deneyin.

Bosch Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Kapanmama Nedenleri

Bosch bulaşık makinesi deterjan kapağı kapanmıyor nedenlerini araştırdığımızda karşımıza bazı teknik sorunlar da çıkmaktadır. Bunlara değinecek olursak;

  • Deterjan kapağı yayı arızalanmış olabilir.
  • Deterjan kapağı kilidi yerinden çıkmış olabilir.
  • Makinenin ayakları yerinden oynadıysa zeminde sorun yaşanıyor olabilir. Makineniz yamuk durduğu için deterjan kapağı kapanmıyor olabilir.
  • Bobin arızası meydana gelmiş olabilir.

Makineniz deterjanı zamanında alamazsa hijyenik bir yıkama da yapamaz. Bu durum hem bulaşıkların kirli çıkmasına neden olur hem de sağlıksız bir yıkama gerçekleştirir. Sorun düzelmediği taktirde Bosch bulaşık makinesi servisi yardımı almalısınız. Genel bakımlar ya da deterjan haznesinin değiştirilmesi servis tarafından yapılacak ve sorun düzelecektir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56