Arçelik Bulaşık Makinesi Çalışırken Durdu

Bulaşık makinesini çalıştırmaya başladıktan sonra ilk önce su alıp bulaşıkları durular sonrasında suyu ısıtıp yıkamaya devam eder. Makine su alma işleminden sonra duruyor ise bunun birkaç sebebi vardır. Bu sorun daha çok bulaşık makinesi az kullanıldığında görülür. Bunun sebebi ise bulaşık makinesi motorunda bulunan su keçeleri makine uzun süre çalışmadığında bir süre sonra kuruyarak keçenin motoru sıkıştırmasına sebep olur ve motor sıkıştığı için ana yıkama başlamaz.

Bunun sonucunda bulaşık makinesi su alır ve beklemeye geçer. Makinede böyle bir sorunla karşılaşmamak için makineyi ara sıra boş olarak çalıştırmak gereklidir.

Bu duruma neden olan diğer ihtimal ise makinenin motorunun yanması ihtimalidir. Motor yandığından bulaşık makinesi su alır ev öylece bekler yıkamaya geçmez.

Bulaşık makinesi motorları daha çok su kaçağı olduğundan yanar. Makinenizin sık çalıştırılması sonucunda da yoğun yıkamadan kaynaklı aşırı ısınan motor yanabilir.

Bu yüzden dinlendirilerek çalıştırılmalıdır. Bu tarz bir sorunla karşılaşılması halinde Arçelik teknik servisine başvurulması uygun olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56