Arçelik Bulaşık Makinesi Su Almıyor Ses Çıkarıyor

Bulaşık makinelerinizde karşı karşıya geldiğiniz sorunları sizler de bahsedeceğimiz yöntemler ile kısa süre içerisinde çözümleyebilirsiniz. Arçelik bulaşık makinesi su almıyor ses çıkarıyor başlığı altında yeni bir soruna değineceğiz ve yine aynı şekilde çözüm önerilerine yer vereceğiz.

  • Kapak kilidini kontrol etmeyi denediniz mi? Kapak tam olarak kapanmadığı takdirde bu sorunu yaşayabilirsiniz. Kilit, yuvaya tam oturacak şekilde kapağı kapatmanız gerekiyor.
  • Su akışını kontrol etmenizi öneriyoruz. Su akışı az ve yetersiz olduğu durumlarda ne yazık ki su alma işlemi de sağlıklı bir şekilde gerçekleşmeyecektir.
  • Su hortumunda meydana gelen kıvrılma ya da kırılma gibi fiziksel hasar durumları da ne yazık ki bu sorunun en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Fiziksel hasra giderildiği takdirde sorun da ortadan kalkacak ve makinelerinizi kaldığınız yerden problemsiz bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

Sorun hala çözülmediyse yapmanız gereken tek şey servis desteği almak olacaktır ve randevu için en yakın Arçelik servis ekiplerine ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56