Bulaşık Makinesinin Durulama Yapmamasının Nedenleri ve Çözümleri

Bulaşık makinesinin durulama faaliyetini yerine getirmemesi bulaşıkların daha temiz yıkanmasının önünden oluşabilecek en büyük engellerdendir. Arçelik bulaşık makinesinde durulama problemi var ise aşağıdaki sorunlar söz konusu olabilir.

Bulaşık Makinesi Neden Durulama Yapmıyor?

İlk olarak bulaşık makinesinin durulama yapmama nedeni makinenin su alımında bir problem yaşanması durumu olabilir. Bulaşık makinesinin su alımı sırasında yaşanan bir problemin kullanıcı tarafından fark edilmemesi duruma neden oluyor olabilir.

İkinci faktör olarak ise bulaşık makinesinde kullanılan deterjan değişkenleri önem kazanmaktadır. Kullanılan deterjan miktarı gerekenden fazla ise bu durumda bulaşıklarda fazla köpük oluşacak ve durulama işlemi zorlaşacak belki de olmayacaktır.

Bulaşık makinesinde yıkama için kullanılan tuz miktarının yıkanacak bulaşığa gerektiği kadar olması da bu sorunun çözümünde önem taşımaktadır.

Bulaşık makinesine bulaşıkların yerleştirilmesi konusu da durulama sorunu için çok fazla önem arz etmektedir. Çok sık ya da kapasiteden fazla bulaşık konulması bulaşıkların iyi bir şekilde durulanmamasına neden olacaktır.

Yıkanacak bulaşıklar yerleştirilirken makinenin hacmi kadar bulaşık konulmasına özen gösterilmelidir. Bulaşıklar yerleştirilirken alt sepete büyük, üst sepete küçük veya hafif bulaşıklar yerleştirilmelidir. Bulaşıklar yerleştirilirken pervanelerin dönmesine engel teşkil etmeyecek şekilde yerleştirilmelidir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56