Arçelik Çamaşır Makinesi E18 Hatası

Arçelik çamaşır makinesi E18 hata kodunun karşılığı olarak makinenin doğru ve yeterli bir şekilde su boşaltamadığını tespit etmek mümkün. Makinelerinizin ön cephesinde yer alan ya da sağ ve sol alt kısmında bulunan su tahliye filtresini kontrol etmeniz gerekiyor. Su tahliye filtresinin tıkanması ya da fiziksel olarak hasar görmesi de bu sorunu gündeme taşıyor.

Su tahliye filtresine ulaşmak ve bu kısmı kontrol etmek adına vidalı kapağı çıkarmanız gerekiyor. Eğer bu aşamada sorun yaşıyorsanız bireysel olarak müdahale etmek yerine bir servis firmasından profesyonel destek almanız kesinlikle çok daha doğru olacaktır.

Arçelik marka çamaşır makinesi kullanıcıları için verebileceğim en önemli tavsiye ise düzenli bakım hizmeti almaları yönünde olacaktır. Bu sayede, ilerleyen süreçte karşınıza çıkabilecek sorunlar da kısa süre içerisinde tespit ediliyor ve gerekli tüm önlemler en iyi şekilde alınıyor. Bakım çalışmaları için yüksek rakamlar ödemezsiniz ve hatta sizleri büyük çalı masraflardan kurtaracağı gerçeğini de bilmeniz gerekiyor.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56