Arçelik Çamaşır Makinesi Çalışırken Duruyor

Çamaşır makinelerinin çalışken birden durması genellikle bir arızadan kaynaklı ortaya çıkar. Arçelik marka çamaşır makineleri çoğunlukla güvenlik önlemi olarak yıkama işlemini durdurabilir. Bu güvenlik işlemi elektrik akımından kaynaklanan sorunlardır. Çamaşır makinesi durduğunda hemen servisi aramak yerine öncesinde birkaç kontrol yapmak yerinde olacaktır.

Çamaşır makinelerinde motoru ve elektronik kartı korumak için bir güvenlik önlemi bulunur. Ani elektrik gidip gelmelerinde yada voltajlarda yaşanan bir dalgalanmada çamaşır makinesi elektriği keserek çalışmayı durdurur. Bu sayede motor elektrikten bir zarar görmez. Biraz bekleyerek ya da yıkama programını çevirerek tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bazı durumlarda çamaşır makinesinin komut sisteminde aksaklıklar olabiliyor. Eğer Başlat/Duraklat düğmesine iki kere basıp yeniden çalıştırmayı denerseniz sorun düzelebilir.

Çamaşır makinesinde bulunan elektronik kartın arızalanması da çamaşır makinesinin aniden durmasına sebep olabilir. Çamaşır makinesinin beyni diyebileceğimiz bu kart bozulduğunda yanlış zamanda yanlış komutlar gönderebilir.

Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur, Arçelik servisini çağırarak onarılmasını ya da orijinali ile değiştirmesini isteyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56